Jest to zależne od tego, w jakim obiekcie mają zostać przeprowadzone prace montażowe. Jeśli mieszkają Państwo w bloku, to tak – jesteście zobligowani do uzyskania zgody na montaż klimatyzacji od spółdzielni.
 
Sytuacja wygląda podobnie w przypadku lokalu użytkowego – montaż systemu klimatyzacji wymaga zgody wspólnoty mieszkaniowej. Jeśli mowa o dużej wspólnocie, to po takie zaświadczenie warto udać się do zarządu, który wyda go na podstawie uchwały wspólnoty. Jeśli jednak wchodzi w grę mała wspólnota, tak decyzja ta zostanie wydana lub odrzucona poprzez obrady ogółu właścicieli lokali mieszkaniowych.

Czy montaż klimatyzacji wymaga pozwolenia?

Przeprowadzamy montaż klimatyzacji w Starych Babicach zgodnie z obowiązującymi normami. Coraz częściej decydują się na klimatyzatory osoby borykające się z ciężkim znoszeniem zbyt dużych temperatur w okresie wakacyjnym. Mowa o tych z Państwa, którzy mieszkają na ostatnim piętrze budynków, pracują i odpoczywają w przestrzeni mieszkalnej lub po prostu nie przepadają za letnim klimatem. Klimatyzatory są polecane także w przypadku osób cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak astma czy wszelkie alergie. Ciągłą wysoka temperatura nie jest korzystna także dla osób zmagających się z chorobami układu krążeniowego, kobiet w ciąży czy seniorów.

Montaż klimatyzacji w Starych Babicach

Facebook

biuro@instalekspert.com

665 364 177