Facebook

biuro@instalekspert.com

665 364 177

23 lutego 2023

Jak dobrać moc klimatyzatora do wielkości pokoju?

Klimatyzator to bezobsługowe urządzenie, które sprawdza się o każdej porze roku. Zadaniem klimatyzatora jest chłodzenie powietrza latem i ogrzewanie go w okresie zimowym. Niektóre klimatyzatory mają też wbudowaną funkcję oczyszczania powietrza. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać moc klimatyzatora do wielkości wnętrza. Jak należy to zrobić? Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie odpowiadamy na to pytanie.

Co należy uwzględnić podczas wybierania mocy klimatyzatora?

Podczas wybierania klimatyzatora należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc chłodniczą. Dobór mocy powinien być zależny nie tylko od całkowitej powierzchni pomieszczenia, ale też od powierzchni okien i ich umiejscowienia. Ponadto należy wziąć pod uwagę rodzaj izolacji termicznej całego budynku oraz źródła ciepła, które są zamontowane w danym wnętrzu. Ważnym czynnikiem podczas dobierania mocy klimatyzatora jest też ilość osób przebywających w pomieszczeniu. Odpowiednia wydajność klimatyzatora da możliwość uzyskania pożądanej temperatury o każdej porze roku.

Czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przy wyborze klimatyzatora?

Samodzielny wybór klimatyzatora może okazać się niełatwym zadaniem. Wiele osób ma trudności z dobraniem prawidłowej mocy urządzenia i jego pozostałych parametrów. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się montażem klimatyzacji. Specjaliści pomogą też dobrać odpowiedni model i moc klimatyzatora do wielkości wnętrza i do potrzeb domowników. Zaufane firmy dysponują urządzaniami najwyżej klasy i dostarczają je bezpośrednio do klienta. Ponadto po zakończeniu montażu pracownicy firmy udzielają instrukcji dotyczącej użytkowania klimatyzatora.